Premiera komiksu o Wiedźminie!

News - Wiedźmin

Dzisiaj za oceanem do kiosków trafił pierwszy zeszyt wiedźmińskiego komiksu. W sieci znajduje się już polska recenzja tego nowego dzieła osadzonego w uniwersum Wiedźmina. Czyżbyśmy mieli kolejny hit z Geraltem w roli głównej?

Pierwszy zeszyt wiedźmińskiego komiksu ma 24 strony, jego scenarzystą jest Paul Tobin, a za rysunki odpowiada Joe Querio. Ogólnie do końca roku na rynku mają się pojawić jeszcze cztery zeszyty.

Jeżeli chodzi o dystrybucję w Polsce, to komiks ukaże się w wydaniu zbiorczym (zeszyty 1-5) w podobnej dacie, co zbiorcze wydanie amerykańskie (czyli najprawdopodobniej jesienią). Obecnie można nabyć pierwszy zeszyt w polskiej wersji elektronicznej, za pomocą aplikacji Dark Horse Comics tutaj w dość mało zachęcającej cenie 4 dolarów.

Oto fragment recenzji Atom Comics’u:

Witcher #1 to komiks, który wciąga i zachęca do lektury całej miniserii. Zaskakuje już po kilku stronach, a zagadka potęguje się jeszcze pod koniec zeszytu. Polecamy!

Całość można przeczytać tutaj.

Nasza recenzja komiksu o Wiedźminie pojawi się na Warowni już niedługo. Ponadto wspólnie z CD Projekt RED szykujemy dla Was konkurs, w którym do wygrania będzie kilka egzemplarzy komiksu, toteż śledźcie uważnie najnowsze wieści! :-)