List Marcina Iwińskiego do fanów

Dodano: 30.10.2013 / autor: Death666Boy
News - Wiedźmin

Na oficjalnym blogu CD Projekt RED pojawił się list Marcina Iwińskiego skierowany do fanów. Wyraża dezaprobatę wobec DRM i zapewnia, że ich dziecko będzie tych zabezpieczeń całkowicie pozbawione. W rozwinięciu przetłumaczona wersja listu.

tamto!

"Hej, po naszych ostatnich zapowiedziach dotyczących dystrybucji Wiedźmina w Północnej Ameryce i Europie, pojawiły się pewne obawy dotyczące zabezpieczeń DRM oraz wcześniejszych kwestii prawnych związanych z Wiedźminem 2. Widzieliśmy w różnych miejscach w internecie wiele komentarzy i chcielibyśmy dołączyć do dyskusji.

Chciałbym powiedzieć to głośno i wyraźnie: wersja Wiedźmina 3 na PC będzie całkowicie pozbawiona DRM od pierwszego dnia od debiutu. Zero. Nic. Nie ma znaczenia czy kupisz go (Wiedźmina 3) na GOG.com i wesprzesz nas bezpośrednio, czy kupisz grę tradycyjnie w pudełku, to i tak otrzymasz grę pozbawioną DRM. Tak będzie na całym świecie.

Bawiliśmy się bezmyślnie z DRM w przeszłości (Byliśmy młodzi i naiwni) wystarczy. Lekcja odrobiona.

Ponadto chciałbym podziękować Wam za wasze nieustanne wsparcie. Kupiliście dotychczas sześć milionów gier z serii Wiedźmin. Whoo-hoo! Świętujmy. (dawać) Jakieś ciasto!

UPDATE:

To (Wiesiu) będzie na Steam; zespół nie zamierza wykluczyć tej społeczności w żadnym rozumieniu. Gracze mają wybór gdzie kupują gry, ale są miejsca gdzie CDPR ma pełną kontrolę - jak GOG.com - tam będzie całkowity brak zabezpieczeń DRM."

Pozdrawiam, Marcin Iwiński

Dziękujemy zespołowi CD Projekt za dojrzałe i miłe podejście do Graczy.