Szóste urodziny Wiedźmina!

News - Wiedźmin

Dzisiaj mija 6 lat bez jednego dnia od czasu premiery pierwszego Wiedźmina, jak poinformował właśnie CD Projekt RED przez te ostatnie 6 lat sprzedało się 6 milionów gier z serii Wiedźmin!

Twórcy gier z Białowłosym zabójcą potworów w roli głównej podzielił się z nami również ciekawymi danymi dotyczącymi ewolucji gry:

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

W powyższej infografice widzimy porównania w statystykach dotyczących trzech części Wiedźmina - jest to bardzo fajne podsumowanie 6-letniego okresu czasu od premiery pierwszej części tytułu.

Cały komunikat od REDów dostępny jest tutaj.

Swoją radością podzielił się z fanami dyrektor CD Projekt RED - Adam Badowski:

Tworzenie gier to coś niesamowitego, spełnienie marzeń wielu z nas. Wkładamy całe serce w naszą pracę, bo chcemy aby gracze czerpali z gier prawdziwą przyjemność. Zawsze wierzyliśmy, że dialog z graczami może wstrząsnąć korporacyjną stroną rynku gier wideo - jesteśmy przeciwnikami DRM, jesteśmy przeciwni płatnym DLC które nie wnoszą istotnej wartości do gry. Wspólnie zmieniamy tę branżę. Mam nadzieję, że w przeciągu kolejnych lat będziemy mieli jeszcze niejedną okazje do świętowania” - podsumował Adam Badowski, szef studia CD projekt RED.

Z okazji wiedźmińskiego jubileuszu twórcy zaprezentowali urodzinową grafikę:

tutaj

Przypominam również, że przed nami premiery: trzeciej części gry, planszówki Ignacego Trzewiczka, komiksu Dark House oraz książki Wiedźmin: Sezon Burz , która nastąpi już 6 listopada!

Miłego świętowania wiedźmińskich urodzin! :-)

Jeśli wciąż nie kupiliście nowej książki Andrzeja Sapkowskiego, Wiedźmin: Sezon Burz - koniecznie wejdźcie tutaj.