Wiedźmin: Sezon Burz - nowa książka Sapkowskiego!

News - Wiedźmin

Tak, nastąpił ten długo wyczekiwany moment. Nowa książka mistrza polskiej fantastyki, Andrzeja Sapkowskiego - Wiedźmin: Sezon Burz pojawi się na półkach księgarni w całej Polsce już 6 listopada!

Wbrew wszelkim plotkom głównym bohaterem książki będzie najsłynniejszy wiedźmin - Geralt z Rivii!

Poniżej zamieszczam oficjalną zapowiedź fabuły Sezonu Burz:

W powieści pojawiają się osoby doskonale czytelnikom znane, jak wierny druh Geralta - bard i poeta Jaskier - oraz jego ukochana, zwodnicza czarodziejka Yennefer, ale na scenę wkraczają też dosłownie i w przenośni postaci z zupełnie innych bajek. Ludzie, nieludzie i magiczną sztuką wyhodowane bestie. Opowieść zaczyna się wedle reguł gatunku: od trzęsienia ziemi, a potem napięcie rośnie. Wiedźmin stacza morderczą walkę z drapieżnikiem, który żyje tylko po to, żeby zabijać, wdaje się w bójkę z rosłymi, niezbyt sympatycznymi strażniczkami miejskimi, staje przed sądem, traci swe słynne miecze i przeżywa burzliwy romans z rudowłosą pięknością, zwaną Koral. A w tle toczą się królewskie i czarodziejskie intrygi. Pobrzmiewają pioruny i szaleją burze. I tak przez 404 strony porywającej lektury.

Fragment książki jest dostępny do przeczytania tutaj.

Dla mnie jest to najlepszy news miesiąca, fantastyczna sprawa, że znowu będzie można zanurzyć się w świecie pełnym intryg i knowań czyli w świecie Wiedźmińskim!

Jeśli chcecie mieć książkę w swoich rękach jeszcze przed 6 listopada, zajrzyjcie tutaj.

Kilka słów od Protagonisty:

Takiej niespodzianki się dzisiaj nie spodziewałem, informacja o nowej książce AS-a dosłownie wgniotła mnie pozytywnie w ziemię. Zapowiada się prawdziwa kwintesencja polskiej fantastyki i wielki powrót wiedźmina do literatury. Zresztą 500 zamówionych egzemplarzy w ciągu kilku godzin mówi samo za siebie. Czekam i już doczekać się nie mogę. Co tu jeszcze pisać... "Coś pięknego", jak powiedział Warzoch! :-)