CD Projekt nie posiada praw do ekranizacji Wiedźmina

News - Wiedźmin

Po ostatnich sukcesach CD Projektu związanych z promocją Wiedźmina 3 na targach E3, kapitalizacja giełdowa spółki przekroczyła magiczną barierę miliarda złotych! Tym samym nasz rodzimy producent gier stał się jedną z większych spółek notowanych na GPW. W związku z tym polski portal finansowy Bankier.pl opublikował dzisiaj wywiad z prezesem CD Projektu, Adamem Kicińskim, z którego dowiedzieliśmy się kilku nowych informacji dotyczących zarówno podejścia firmy do kwestii tworzenia gier, jak i samego Wiedźmina. Zapraszam do rozwinięcia!

Poniżej, tradycyjnie już, wypunktowałem z wywiadu istotne informacje:

  • najważniejsi dla CD Projektu są Gracze, a nie akcjonariusze, ponieważ to oni decydują o sukcesie firmy;
  • CD Projekt zawsze stawia w swoich grach na jakość, ponieważ to ona w połączeniu z marketingiem jest gwarantem sukcesu;
  • firma jest przeciwnikami płatnego DLC;
  • wbrew wcześniejszym pogłoskom Adam Kiciński zaprzeczył jakoby spółka posiadała prawa do ekranizacji Wiedźmina.CD Projekt posiada prawa do gier, komiksów, gier "bez prądu" oraz wszelkich gadżetów związanych z Wiedźmińskim uniwersum.

O ile pierwsze trzy informacje nie powaliły mnie na kolana, o tyle ostatnia, związana z filmem, niestety była nieprzyjemną niespodzianką. Oznacza ona bowiem, że obecnie nie jest planowany żaden związany z Wiedźminem film. Chwila refleksji… a ciekawe, jak do kwestii filmu mają się animacje Tomka Bagińskiego? ;-) A Wy co o tym myślicie?

Link do całego wywiadu znajduje się tutaj.