Zawsze jesteśmy odpowiedzialni za tych, których… - recenzja

News - Wiedźmin

Sprawdźcie, czy Zawsze jesteśmy odpowiedzialni za tych, których… może konkurować z poziomem nowel Sapkowskiego. Zapraszam do czytania recenzji siódmego opowiadania z cyklu Opowieści ze świata Wiedźmina!

Kolejna nowela z Opowieści ze świata Wiedźmina ukazuje jak wyglądałoby życie Geralta i Yennefer, gdyby żyli współcześnie. W tym króciutkim (zaledwie 5 stron) opowiadaniu bohaterowie są już małżeństwem. Geralt musi zajmować się tak codziennymi czynnościami, jak wyrzuceniem śmieci, a jego głównym zajęciem jest wyjątkowo celne rozmyślanie na temat bieżącej polityki i miejsca Polski we współczesnym świecie. Tak dobrze czytacie, ponieważ Geralt, jak sam mówi, jest tutaj Polakiem z dziada pradziada. Ponadto Biały Wilk porównuje się do innych bohaterów literackich. Świetny humor i gorzka ironia autora wręcz wylewa się ze stron.

Opowiadanie spodobało mi się od samego początku, czyta się je wyśmienicie. Nie ma żadnych zbędnych, nieciekawych dygresji – wszystko tutaj się bardzo dobrze komponuję. Do tego warstwa językowa noweli prezentuje naprawdę wysoki poziom. Hmm, co by tu jeszcze napisać – spodobał mi się tytuł opowiadania :-)

Podsumowując już, ponieważ naprawdę nie ma tutaj nic więcej do dodania, w mojej opinii opowiadanie "Zawsze jesteśmy odpowiedzialni za tych, których…" jest bezdyskusyjnie jednym najlepszych z całej antologii Opowieści ze świata Wiedźmina. Obowiązkowa lektura dla wszystkich fanów AS-a. Polecam.

Ocena: 8/10

...

To gdzie najtaniej można nabyć Opowieści ze świata Wiedźmina polecam sprawdzić tutaj na Ceneo.pl.

Recenzję Ballady o smoku można przeczytać tutaj.

Recenzję Jednookiego Orfeusza można przeczytać tutaj

Recenzję Lutni, i to wszystko można przeczytać tutaj

Recenzję Wesołego, niewinnego i bez serca można przeczytać tutaj

Recenzję Barw braterstwa można przeczytać tutaj

Recenzję Okupantów można przeczytać tutaj

Recenzję Zawsze jesteśmy odpowiedzialni za tych, których... można przeczytać tutaj

Recenzję Gry na serio można przeczytać tutaj

Za dostarczenie nam egzemplarza książki do recenzji serdecznie dziękujemy wydawnictwu Solaris.