CD Projekt rozszerza swoją działalność o... sprzedaż filmów!

News - Wiedźmin

Serwis CDP.pl znany do tej pory jako wydawca gier, a od niedawna także e-booków, nadal poszerza swoją działalność. Tym razem o sprzedaż filmów. Co to dla nas oznacza, czy to rewolucja w dystrybucji cyfrowego obrazu? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w rozwinięciu newsa!

O tym że CDP.pl, z grupy CD Projekt tworzy serwis z filmami dla użytkowników, można było już przeczytać dzień wcześniej. W internecie pojawiały się różne teorie co do działalności serwisu. Teraz możemy podsumować informacje na ten temat.

Oto, co wiemy:

- Na tym etapie serwis jest w fazie zamkniętych testów

- W wyłapywaniu ewentualnych błędów bierze udział 100 osób, do których możemy zaliczyć między innymi pracowników CDP.pl oraz zewnętrznych testerów

- Liczba ta ma się zwiększyć. Dokładnie w drugim etapie, w którym każdy będzie mógł wziąć udział, wystarczy tylko, że zarejestruje się na stronie cdp.pl. W późniejszym czasie z listy zgłoszeniowej wybierane będą losowo, osoby. W ramach podziękowania firma nagrodzi je darmowymi filmami lub grami w dystrybucji cyfrowej

- Wydawca obiecuje nam produkcje z gatunku science-fiction, horroru, filmy obyczajowe, kino alternatywne

- Zasada działania serwisu będzie się opierać na modelu DTO (download-to-own) oraz streamingu w technologii Silverlight. Działa to w ten sposób że jeżeli użytkownik wpłaci daną kwotę, będzie mógł np. pobrać sobie film, jednocześnie w ten sposób nie wypożycza go, a staje się jego właścicielem, co z kolei pozwala na wielokrotne oglądanie danego tytułu.

Obecnie to wszystkie informacje na ten temat. Jedną z niewiadomych jest planowany start usługi. Jednak biorąc pod uwagę umiejętności chłopaków z CD Projekt, możemy być pewni że już za niedługo będziemy streamować ;-)

Z mojej strony to już wszystko. Zapraszam do komentowania ;-)