CD PROJEKT RED - wiedźmińskie ciekawostki #02

News - Wiedźmin

W dzisiejszym artykule z serii opowiemy o kilku ciekawostkach związanych z produkcją pierwszego Wiedźmina. Tematem przewodnim będzie fabuła. Sprawdźcie co dla Was przygotowaliśmy!

W ostatnim artykule z cyklu, mówiliśmy o niedoszłym Wiedźminie z 1997 roku. Teraz idziemy już trochę dalej... do roku 2002, kiedy to powołano do życia ”czerwonych”, mowa oczywiście o CD Projekt RED. W 2002 roku CD Projekt był wiodącym dystrybutorem gier w Polsce. Założyciele firmy od zawsze marzyli o tym, aby stworzyć własną grę. Wybór padł na Wiedźmina, ponieważ zarówno Michał Kiciński, jak i Marcin Iwański byli fanami twórczości Sapkowskiego, jeszcze z czasów liceum. We wrześniu 2003 roku studio rozpoczęło prace nad swoim debiutanckim projektem. Na samym początku zespół tworzyło kilka wyjątkowych i jedynych w swoim rodzaju osób. Tworząc Wiedźmina „na nowo”, wlali w niego wszystkie swoje emocje oraz młodzieńczy zapał, dlatego też w opinii wielu fanów powstała gra niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju. Początkowo urodziło się bardzo wiele pomysłów, między innymi nie wiem, czy wiecie, ale bohaterem Wiedźmina, wcale nie miał być Geralt. Jak mówił szef projektu gry Wiedźmin, Jacek Brzeziński:

Z Geraltem to jest w ogóle tak, że nie od początku bohaterem gry miał być Geralt (…) Na początku mieliśmy pomysł zrobić grę opartą na książkach Sapkowskiego (…) Większość z nas jest zapalonymi erpegowcami (…) to miał być klasyczny RPG. (…) natomiast pewnego dnia Michał Kiciński szef studia, przyszedł to nas i stwierdził, że on ma pomysł, który mu się przyśnił tej nocy, że żeby bohaterem był Geralt, bo to najlepsza postać, jaką można sobie wyobrazić

Powyższa wypowiedź chyba najlepiej obrazuje, jak wielkie zmiany zaszły w warstwie fabularnej pierwszego Wiedźmina od momentu rozpoczęcia prac nad projektem do jego ukończenia. Jednak najważniejsze, że ostatecznie otrzymaliśmy dzieło na światowym poziomie. CD Projekt od zawsze wiedział co dla graczy najlepsze ;-)

Do artykułu zamieszczam materiał wideo w języku angielskim dotyczący Geralta i CD Projekt RED:Z mojej strony to już wszystko. Zapraszam do komentowania i dyskusji nt. "co by było gdyby" ;-)