CD Projekt RED otwiera oddział w Krakowie?

News - Wiedźmin

W dniach 19-20 kwietnia w Krakowie miał miejsce Europejski Festiwal Gier Digital Dragons.Wydarzenie to co roku skupia najważniejszych producentów i wydawców gier z Polski i Europy. Głównym organizatorem tegorocznej edycji Festiwalu był Krakowski Park Technologiczny.

Podczas imprezy poruszono między innymi temat przyszłości polskiego gamedevu. Jak podaje Mirosław Dymek - prezes studia Reality Pump odpowiedzialnego między innymi za serię Two Words - nasz rodzimy developer, studio CD Projekt RED, ma otworzyć swoją filię w Krakowie. Sam przy okazji wyraża swoje obawy, jakoby pracownicy, innych firm, mogli uciekać do "czerwonej" konkurencji. Niestety tej wypowiedzi nie mógł skomentować dyrektor zarządzający CD Projekt RED, Adam Kiciński, który nie przybył na spotkanie.

Mimo to na oficjalnym forum Grupy Kapitałowej CD Projekt już wieczorem można było przeczytać krótką, stosowną informację, napisaną przez samego prezesa spółki CD Projekt - Pana Adama Kicińskiego. Oto co ma do powiedzenia na temat rzekomego oddziału REDa w Krakowie:

Nie komentujemy plotek.

Teraz pozostaje tylko zebrać pokłady cierpliwości i czekać na więcej informacji w tym temacie.

A Wy co myślicie w tej sprawie? Zapraszam do komentowania :-)