Nowy Wiedźmin już w sprzedaży!

News - Wiedźmin

Podajemy tą informację jako jeden z pierwszych dużych portali. W połowie marca do sprzedaży w Polsce trafiły Opowieści ze świata Wiedźmina – antologia opowiadań umiejscowionych w uniwersum wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego napisanych przez najwybitniejszych rosyjskich i ukraińskich współczesnych pisarzy fantasy! Tegoroczny bestseller? Kto wie…

Książka składa się z ośmiu opowiadań, wydana jest w miękkiej oprawie, a całość liczy objętościowo niespełna 500 stron i została wyceniona na aż 50 złotych. Mam nadzieję, że jakość jest warta tak wysokiej ceny. Pozycja jest według bartosika, od którego dostałem cynk, ciekawa, choć nie dam sobie ręki uciąć za tą informacje, ponieważ samemu jej na razie nie czytałem (ale to się niedługo zmieni ;-).

O czym są opowiadania? Chyba najlepiej zacytować tutaj fragment oficjalnego opisu:

Andriej BIELANIN - Zawsze odpowiadamy za tych, którzy...

Krótka opowieść współczesna, Geralt i Yennefer żyją współcześnie, a Geralt ze smutkiem obserwuje wzrost liczby jego naśladowców, czyli tępicieli różnorakich stworów nie z tej bajki. Humor i gorzka ironia.

Aleksandr ZOŁOTKO - Okupanci

Historia z lat 80., akcja rozgrywa się w Polsce. Wrota do świata smoków, sidhe i innych stworów otwierają się wciąż w lasach pod Legnicą, a strzeże ich Armia Radziecka.

Powstanie tej książki dobitnie pokazuje, że to tutaj – w Europie środkowo-wschodniej i Rosji – jest najwięcej fanów Wiedźmina.

Książkę można kupić m.in. w sieci Empik tutaj.

Dzięki bartosik za podrzucenie informacji! Aha, Drodzy Czytelnicy - oczywiście wesołych świąt po raz kolejny :-)