Michał Kiciński kupił Fort Traugutta

News - Wiedźmin

Współzałożyciel CD Projektu stał się nowym właścicielem Fortu Traugutta przy ul. Międzyparkowej w Warszawie. Były prezes spółki, a obecnie jej główny akcjonariusz, kupił warszawską nieruchomość za ponad 3 miliony złotych, jednak ze względu na zabytkowy charakter budowli, zapłaci za obiekt tylko połowę tej kwoty. W rozwinięciu newsa znajduje się treść oficjalnego oświadczenia Michała Kicińskiego.

Potwierdzam zawarcie warunkowej umowy zakupu fortu Traugutta. Sprawa uprawomocni się jednak dopiero za 30 dni i wtedy dopiero ewentualnie nastąpi przekazanie obiektu. W przypadku pozytywnego rozwoju wypadków, rozważanych jest kilka wariantów zagospodarowania obiektu. Zostanie on najprawdopodobniej wniesiony aportem do nowotworzonej spółki powołanej wyłącznie do zarządzania tą nieruchomością. Obiekt jest wyjątkowy i dopiero po rozmowach z konserwatorem zabytków oraz przedstawicielami miasta, będzie można pokusić się o precyzyjniejsze określenie planów co do jego zagospodarowania. Na pewno zależeć mi będzie na zadbaniu o jego unikalne walory historyczne. Ciekawostką jest fakt, że poza charakterem nietypowej inwestycji, z obiektem tym niejako jestem związany prywatnie. Znajduje się on w mojej okolicy rodzinnej, a sam fort jest jednym z pierwszych budynków, które z okresu międzywojennego pamięta mój ojciec. Z przekazów rodzinnych wiem tez, ze odgrywał on znaczna role historyczną. M.in. w trakcie wojny polsko-sowieckiej w 1920 r. znajdowała się tam radiostacja nasłuchująca komunikaty radzieckie, które dzięki pomocy wybitnych polskich matematyków były rozszyfrowywane. Dzięki czemu strona polska znała rozkazy wroga. W samym obiekcie, z rodzinnych opowieści wynika, że częstym gościem był sam Marszałek Piłsudski. Na pewno, będąc związany od pokoleń z Warszawą, dołożę wszelkich starań aby obiekt był zagospodarowany, z uwzględnieniem jego kontekstu historycznego. Michał Kiciński

Sam Fort prezentuje się tak:

Na koniec muszę jeszcze zaznaczyć, że aktualnie Michał Kiciński nie jest zatrudniony w spółce CD Projekt (jest jedynie jej akcjonariuszem). Obecnie rolę prezesa pełni jego brat Adam Kiciński.