The Witcher (1997)

News - Wiedźmin

Wiedźmin wyszedł w 2007 roku stworzony przez CDProjekt Red. Ale czy na pewno był to pierwszy projekt tworzony na podstawie sagi o wiedźminie autorstwa Andrzeja Sapkowskiego? Nie! Okazuje się, że dziesięć lat wcześniej, w 1997 roku studio Metropolis Software pracowało nad grą o Geralcie.

W rozwinięciu newsa spolszczony artykuł i odnośnik do oryginału. Zapraszamy do lektury!

 

Wiedźmin jest serią książek autorstwa polskiego pisarza - Andrzeja Sapkowskiego: w 1997 gra na podstawie tych książek była tworzona na platformę PC przez polskiego producenta gier komputerowych - Metropolis Software, ale ta wersja gry, z nieznajomych powodów nigdy nie ujrzała światła dziennego. W 2008 roku MS zostało nabyte przez CDProjekt, polskie przedsiębiorstwo, które rok wcześniej entuzjastycznie opublikowało RPG pt. Wiedźmin (2007).

Wydaje się, że Wiedźmin (1997) był całkiem inny niż wersja wydana przez redów, a przypadkiem jest, że CDProjekt kupił to samo studio, które pracowało nad anulowaną grą. The Witcher (1997) mógł być ambitnym aRPGiem, z dużym światem 3D do zwiedzenia, z różnymi wyborami koniecznymi do ukończenia wątku - funkcjami, które zostały użyte w wersji finalnej, wydanej przez CDProjekt.

Możemy spekulować, że Metropolis Software nie znaleźli wydawcy, który zainteresowałby się ich projektem lub mieli pewne problemy w rozwoju, utrudniające im zakończenie gry.

Link do oryginału.

Screeny z gry:

Wiedźmin 1997 Wiedźmin 1997 Wiedźmin 1997 Wiedźmin 1997Wiedźmin 1997