Seria figurek i konkurs Nowej Fantastyki

News - Wiedźmin

Dark Horse Deluxe i CD Projekt RED łączą siły, by wspólnie wydać serię wiedźmińskich produktów, w skład których wejdą figurki, repliki biżuterii, popiersia i wiele innych. W newsie przeczytacie również o konkursie zorganizowanym przez magazyn Nowa Fantastyka z okazji trzydziestej rocznicy debiutu Wiedźmina na łamach tego czasopisma. Zapraszam do rozwinięcia.


Figurki, które pojawią się w sprzedaży jesienią, mają kosztować około 90 zł. Wśród nich będzie można znaleźć Geralta, Yennefer, Ciri, Triss oraz Eredina. Figurki te są jedynie wstępem i swego rodzaju debiutem całej linii produkcyjnej. Kto wie, może w replikach biżuterii, oprócz wiedźmińskiego medalionu, znajdzie się również coś dla kobiet. Na przykład obsydianowa gwiazda, czy czarna żmijka z rubinowym oczkiem. ;)

Więcej informacji i zdjęć znajdziecie tutaj.

Wczoraj przez pismo Nowa Fantastyka został ogłoszony konkurs na opowiadanie rozgrywające się w wiedźmińskim uniwersum. Inicjatywa dostała nawet błogosławieństwo Andrzeja Sapkowskiego. Czas wysłania prac to 31 lipca, a limit znaków wynosi 60 000. Możecie stworzyć nowych bohaterów lub wykorzystać już istniejących. Pióra lub klawiatury w dłoń i do roboty!

Dajcie znać w komentarzach, które figurki najbardziej Wam się spodobały oraz co jeszcze chcielibyście zobaczyć w sprzedaży.