Pół Wieku Poezji Później - zbiórka funduszy na ostatniej prostej

News - Wiedźmin

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o niezwykle interesującym i ambitnym projekcie pt. Pół Wieku Poezji Później. Na stronie PolakPotrafi.pl twórcy prosili o finansowe wsparcie przedsięwzięcia. Do końca akcji zostały zaledwie trzy dni, dlatego jeżeli macie możliwość i ochotę podzielenia się zawartością swojego mieszka z ekipą, to jest to ostatnia szansa. Więcej informacji w rozwinięciu.

Jeżeli jakimś cudem jeszcze nie słyszeliście o projekcie Pół Wieku Poezji już spieszę z wyjaśnieniem. Jest to film realizowany zarówno przez studentów szkół filmowych, jak i profesjonalistów od lat związanych z kinematografią. Co najważniejsze są oni fanami wiedźmińskiego uniwersum, dlatego też mottem produkcji jest zdanie - od fanów dla fanów. Fakt ten jest gwarancją tego, że w produkcję zostaną włożone ogromne ilości pasji i serca, a to w sztuce jest chyba najważniejsze.

Co zaś tyczy się fabuły - głównym bohaterem nie będzie Geralt, ale Lambert. Wydaje mi się, że jest to bardzo dobrze przemyślany, jak i właściwy wybór. Oprócz znajomego wiedźmina ze Szkoły Wilka, na ekranie zobaczymy również inne postaci, które doskonale kojarzymy z kart Sagi - Triss, Ciri, czy Jaskra. Wśród aktorów także nie zabraknie znanych twarzy - w roli poety powróci Zbigniew Zamachowski, w postać Lamberta wcieli się Mariusz Drężek, a Triss - Magdalena Różańska. Fabuła filmu została streszczona poniżej:

Produkcja rusza już wiosną, a premiera przewidziana jest na jesień tego roku. Do końca zbiórki pozostało kilka dni - twórców możecie wesprzeć tutaj. W komentarzach koniecznie napiszcie jak podoba Wam się ta inicjatywa. My mocno trzymamy kciuki za ekipę i z niecierpliwością czekamy na premierę.