Wygraj słuchowisko "Czas pogardy" - wyniki konkursu! [AKTUALIZACJA]

News - Wiedźmin

Nadszedł czas, aby wyłonić zwycięzcę organizowanego wspólnie z wydawnictwem Fonopolis konkursu, w którym do wygrania było słuchowisko "Czas pogardy". Sprawdźcie do kogo powędruje nagroda. :-)

AKTUALIZACJA

Niestety z powodu mojej nieuwagi przy sprawdzaniu pominąłem kilka zgłoszeń (wynikło to z tego, że wrzuciłem je do innego folderu na poczcie). Dziś późnym wieczorem na stronie pojawią się zaktualizowane wyniki. Przepraszam wszystkich poszkodowanych, a szczególnie najpewniej nowego zwycięzcę. Dzięki wojopek95 za czujność!

Po uwzględnieniu "zaginionych" zgłoszeń ostatecznym zwycięzcą konkursu zostaje Wojciech Płatek, który nadesłał prawidłowe odpowiedzi na 15 pytań 30 listopad o godzinie 21:51. Zwycięzcy gratulujemy i życzymy miłego słuchania! Ponadto dziękujemy wszystkim, dla których pytania testowe okazały się wyzwaniem. :-)

Zaktualizowany ranking:

Wojciech Płatek - 15 punktów

Oskar Pawica - 15 punktów

Leszek Komorzycki - 14 punktów

Artur Kasprzycki - 14 punktów

Antoni Dyrda – 13 punktów

Gorfaster – 12 punktów

krzysiek - 12 punktów

goga22-92 - 12 punktów

Kamil Niekurzak - 10 punktów

wiktor130 – 9 punktów

kaperAdiZero - 8 punktów

Król Olch – 8 punktów

Pytania konkursowe i odpowiedzi na nie:

1. Jak naprawdę nazywała się Iskra? Aenyeweddien, czyli Dziecię Ognia.

2. Z jakimi zwierzętami jest okazja pogadać w dodatku „Serca z kamienia”? Z kotem i psem.

3. Jak się nazywał goniec królewski z „Czasu pogardy”? Aplegatt.

4. W Wiedźminie 3 Geralt kontaktuje się z Keirą Metz zdalnie, przy pomocy pewnego przedmiotu. Kto w Sadze korzystał z tego samego wynalazku i jaka jest jego nazwa? Ksenogloz, z jego pomocą Rience kontaktował się z Vilgefortzem.

5. Podaj oryginalną nazwę i sparodiowany odpowiednik z dodatku "Serca z Kamienia" dla jednego z najsłynniejszych obrazów jakie namalował Leonardo Da Vinci. Dama z Łasiczką/Dama z Lisim Kutasem.

6. U kogo mieszkała Shani w Wyzimie? U starej babci.

7. Jaki gest wykonał Geralt przy pierwszym spotkaniu Yennefer w Wiedźminie 3 i co ów gest miał symbolizować? Geralt pociągnął nosem wyczuwając z daleka zapach perfum czarodziejki.

8. W Wiedźminie 3 Geralt wchodzi w posiadanie przedmiotu wykrywającego iluzję. W jednym z opowiadań Sapkowskiego pojawia się przedmiot o bardzo podobnej nazwie. Jak ona brzmi i kto był jego właścicielem? Zwierciadło Nehaleni, ktorego właścicielką była macocha Renfri. Opowiadanie „Mniejsze zło”.

9. Przerobiona wersja jakiego utworu służyła jako podkład muzyczny podczas pojedynku Geralta i Olgierda von Everec w dodatku "Serca z Kamienia"? Podaj tytuł i autora. Dziewczyna Swarożyca - Percival.

10. Podaj składniki i proporcje ich mieszania dla wiedźmińskiego drinka o nazwie Mordownia. Spirytus i eliksir Biała Mewa w proporcji pół na pół.

11. Gdzie poznajemy Kalksteina i do jakiego zadania wynajmuje nas w II akcie gry Wiedźmin 1? W karczmie na podgrodziu, zlecenie na otworzenie wieży maga na bagnach - nagrodą było 1000 orenów

12. Jak nazywał się gadający ghul z Wiedźmina 1, którego spotykamy w 3 akcie w Wyzimie na cmentarzu? Vetala.

13. Jak nazywał się przywódca Salamandry w komórce na bagnach? Roland Bleiheim.

14. U jakiej dawnej kochanki zabawiał Jaskier w Wiedźminie 3? U Vespuli.

15. Do jakiej znanej nam choroby pasują objawy zarazy opisanej w "Pani Jeziora"? Do dżumy.

16. Jak brzmi ironiczna odpowiedź Djikstry, gdy w grze Wiedźmin 3 Geralt pyta go skąd on wszystko wie? "Odczytuję z lotu ptaków".

17. Jaki słynny polski frazeologizm można przypisać do sposobu ukazania postaci Talara przy pierwszym spotkaniu z Geraltem w Wiedźminie 3? Kląć jak szewc.

18. Jak nazywał się kuzyn Bonharta? Dominik Bombastus Houvenaghel.

Nagrodę w konkursie ufundowało wydawnictwo Fonopolis.

...

Słuchowisko "Czas pogardy" można kupić tutaj do czego gorąco zachęcamy.