Nowe informacje o filmie Wiedźmin w reżyserii Tomka Bagińskiego

News - Wiedźmin

Za pośrednictwem swojej strony internetowej Platige Image poinformowało o nawiązaniu współpracy przy produkcji pełnometrażowego filmu aktorskiego o wiedźminie Geralcie z amerykańską firmą Sean Daniel Company (znaną z serii "Mumia"). Dowiedzieliśmy się między innymi, że obraz będzie oparty na motywach opowiadań "Wiedźmin" i "Mniejsze Zło" z tomu "Ostatnie życzenie" i ma być wprowadzeniem do serii. Więcej szczegółów w rozwinięciu.

Platige Image potwierdziło, że reżyserem filmowego Wiedźmina będzie, świetnie znany wszystkim fanom Białego Wilka, Tomasz Bagiński, z kolei scenariusz przygotuje doświadczona hollywoodzka scenarzystka Thania St. John. Jest ona autorką takich produkcji telewizyjnych jak: Grimm, Chicago Fire czy Buffy: Postrach wampirów. Warto od razu nadmienić, że wspomniana scenarzystka pracuje również nad kinową i telewizyjną kontynuacją obrazu. Premiera filmu planowana jest na 2017 rok.

Mocno trzymajmy kciuki, bo wszystko wskazuje, że już za kilka lat w wykreowaną przez Mistrza Polskiej Fantastyki historię Geralta z Rivii będziemy mogli przenieść się nie tylko za pomocą książek i audiobooków Fonopolis, ale także zrobionego na światowym poziomie filmu! Stawiam orzechy przeciw diamentom, że będzie z tego megahit przynajmniej na miarę "Władcy Pierścieni".