Wiedźmin jako musical trafi do teatru

News - Wiedźmin

W cieniu premiery trzeciej części komputerowych przygód Geralta z Rivii Teatr Muzyczny w Gdyni poinformował o rozpoczęciu przygotowań do przeniesienia prozy Andrzeja Sapkowskiego na deski teatru. Reżyserem spektaklu o Białym Wilku będzie Wojciech Kościelniak, autor musicalowych adaptacji m.in.: "Lalki" oraz "Chłopów". Premiera sztuki została zaplanowana na jesień 2017 roku.

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

Wojciech Kościelniak na łamach Gazety Wyborczej o wyborze Wiedźmina:

Długo szukaliśmy z Igorem Michalskim ciekawego tekstu, który byłby polski, nośny fabularnie, miał wyrazistego bohatera i zapewniał role dla całego zespołu Teatru Muzycznego. A poza tym, by jeszcze wnosił coś nowego, czego w teatrze dotąd nie robiliśmy. Uznaliśmy, że "Wiedźmin" będzie najcelniejszym strzałem. Chcemy przygotować efektowne widowisko, w dużym stopniu oparte na nowoczesnej technice. Pokazać ciekawy, barwny świat - inny niż wszystko to, co do tej pory robiliśmy w gdyńskim teatrze.

Obecnie Teatr prowadzi rozmowy z Andrzejem Sapkowskim w sprawie praw autorskich do "Wiedźmina" i jak poinformował w maju Gazetę Wyborczą reżyser spektaklu AS polskiej fantastyki wstępnie wyraził zgodę.

Na razie nie wiadomo kto wystąpi w obsadzie musicalu, jednak już ujawniono, że muzykę stworzy Piotr Dziubek, autorem tekstów piosenek będzie Rafał Dziwisz, a scenografię przygotuje Damian Styrna. Czekamy z niecierpliwością i coś czuję, że podobnie jak teraz w świecie gier, tak i za te dwa lata na deskach teatru Wiedźmin może sporo namieszać... oby! :-)