Seria tekstów o Wiedźminie na Smartage.pl

News - Wiedźmin

Portal Smartage.pl dość niespodziewanie wyszedł z pomysłem opublikowania serii tekstów poświęconych uniwersum Wiedźmina, które będą się pojawiać w różnych odstępach czasowych, aż do premiery Trójki. Już teraz możemy zapewnić, że artykuły zapowiadają się na kawał naprawdę ciekawej lektury, dlatego wspólnie z autorami zachęcamy do zapoznania się z ich treścią. W rozwinięciu fragment notki uzasadniającej przygotowanie tejże inicjatywy oraz link do pierwszego z tekstów traktującego o bestiariuszu.

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

Cytując autorów:

Naszym zdaniem w świecie fantastyki, tak potężnie przepełnionym uniwersum tolkienowskim (poniekąd równie wspaniałym), nie tyle brakuje pozycji polskich, co czasem ciężko dotrzeć do tych naprawdę wartościowych. Oczywiście dzięki produkcjom CDP RED saga wiedźmińska została dobrze wypromowana, jednak postanowiliśmy pokusić się o analizę i próbę głębszego poznania tych rodzimych dzieł. Zdecydowaliśmy się na Wiedźmina z prostych powodów: po pierwsze – piszemy o grach, po drugie – cenimy literaturę. A nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy połączyli te dwa tematy w jedną całość.

Do premiery Wiedźmina 3 zostało jeszcze trochę czasu – ponad półtorej miesiąca. Uznaliśmy, że dobrym pomysłem będzie podzielenie się z Wami naszymi artykułami, opracowaniami i przemyśleniami na temat całego uniwersum. Nie tylko gier, ale też książek i filmów. Będziemy co tydzień publikować jeden artykuł (lub więcej o ile Wam się spodobają), abyście przed 19 maja mieli czym nasycić głód wiedźmińskiego świata, nawet na tych kilka-kilkadziesiąt godzin przed premierą!

Poniżej link do pierwszego artykułu:

Wiedźmin: Bestiariusz, czyli na jakie plugastwo się poluje

Jeżeli zaś czekacie na coś konkretnego do poczytania na naszym portalu, mogę zapewnić, że w laboratoriach Warowni również powstają połacie tekstu - przynajmniej jeśli chodzi o mnie. :-)