"The Witcher: Fox Children" – nadchodzi nowy komiks od Dark Horse!

News - Wiedźmin

Po naprawdę pieczołowicie przygotowanym komiksie "Wiedźmin: Dom ze Szła" (naszą recenzję możecie przeczytać tutaj) współpraca między prestiżowym wydawcą Dark Horse oraz CD Projekt RED kwitnie i rozwijają oni pod swymi skrzydłami nowy projekt, za którego scenariusz odpowiada po raz kolejny Paul Tobin. Mowa o produkcji "The Witcher: Fox Children" – premiera pierwszego zeszytu w wersji cyfrowej już się odbyła, a w wersji fizycznej w Stanach Zjednoczonych zadebiutuje 15 kwietnia. Szczegóły w rozwinięciu.

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

Już sam tytuł komiksu podsuwa pewien trop co do samej fabuły, gdyż słowo "fox" (z ang. "lis") doprowadza nas do postaci znanej z "Sezonu Burz", czyli Aguary. Komiks będzie więc inspirowany wydarzeniami opisanymi w jednym z rozdziałów najnowszego dzieła Andrzeja Sapkowskiego, kiedy to Geralt i jego tymczasowi towarzysze byli prześladowani przez lisiczkę podczas podróży rzeką.

Poniżej podstawowe informacje i cytaty z książki przybliżające postać Aguary (źródło - Wiedźmińska Wiki):

Aguara - anterion, wyglądające jak lis stworzenie, potrafiące przybrać ludzką postać. Aguary występują tylko jako samice. Obdarzone są wielce silną mocą magiczną, która jednak osłabła w stosunku do tej, posiadanej przez nie przed wiekami.

- Ta lisica... Czyli aguara... Z tego, co słyszałem, może zmieniać postać. Może objawić się jako kobieta, ale może też przybrać postać lisa. Czyli tak, jak wilkołak?

- Inaczej. Wilkołaki, niedźwiedziołaki, szczurołaki i im podobne są teriantropami, ludźmi zdolnymi do przeobrażenia się w zwierzę. Aguara to anterion. Zwierzę, a raczej istota potrafiąca przybrać postać człowieka.

— Sezon burz, str. 239

Kobieta znikła. A po konarze przemknął wielki lis, przemknął i skrył się w gąszczu. Zwierz wydawał się czarny, biały był tylko koniec puszystego ogona. — Sezon burz, str. 243

Mając na uwadze jakość "Domu ze Szkła", do nowego komiksu jestem nastawiony bardzo pozytywnie, mimo że jeśli chodzi o wątek Aguary, po przeczytaniu "Sezonu Burz" bardziej liczyłem na jego rozwinięcie w Wiedźminie 3. Cóż, jeśli tak się nie stanie, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło - przynajmniej zapowiada się na to, że otrzymamy kolejny dobry komiks.

Pierwszy zeszyt można kupić tutaj.