CDP.pl rzuca rękawicę Empikowi

News - Wiedźmin

Dzisiaj w Warszawie odbyła się konferencja spółki CDP.pl, która jest polskim dystrybutorem nadchodzącego Wiedźmina 3. Firma ujawniła na niej swój nowy projekt internetowy, dzięki któremu zamierza stać się krzewicielem kultury numer 1 na polskim rynku i zdetronizować zagraniczny Empik. Szczegóły w rozwinięciu.

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

Już jutro będzie miała premierę nowa wersja platformy CDP.pl, która przekształci dotychczasowy serwis w pełni funkcjonalny sklep internetowy. Dzięki temu będzie można na niej kupować produkty zarówno w dotychczasowej formie cyfrowej, jak i fizycznej. Na start będzie dostępnych ponad 40 tysięcy artykułów w sześciu kategoriach:

  • GRY (pudełkowe na PC, Mac i konsole, a także cyfrowe na PC i Mac)
  • KSIĄŻKI (fizyczne, e-booki i audiobooki)
  • FILMY (DVD, Blu-Ray, DTO i VOD)
  • MUZYKA (CD, DVD, Blu-ray i winyle),
  • SPRZĘT (konsole do gier, akcesoria dla graczy, czytniki e-booków i tablety)
  • HOBBY (gry fabularne, figurkowe, karciane, planszowe i gadżety)

Platforma e-Commerce CDP.pl zaoferuję unikatowe połączenie cyfrowej dystrybucji i wysyłkowej sprzedaży w jednym miejscu, czyli ofertę produktów – Figital. Ponadto sklep będzie charakteryzował się pionierską na polskim rynku dostawą kurierem tego samego dnia (co złożenie zamówienia), bezpłatnym odbiorem zamówień w kioskach Ruchu, przyjaznym i nowoczesnym interfejsem, intuicyjną i krótką ścieżkę zakupu oraz dogodnymi płatnościami.

W wywiadzie dla portalu biztok.pl Michał Gembicki (dyrektor CDP.pl) mówi, że firma w ciągu dwóch lat zamierza dogonić Empik. Poza tym w perspektywie najbliższych lat liczy na obroty powyżej 100 mln zł rocznie.

Spot promujący nową odsłonę sklepu cdp.pl:

Dyrektor CDP.pl, Michał Gembicki, o nowym projekcie:

„Nowe CDP.pl to bardzo ambitny projekt. Zależało nam na stworzeniu czegoś więcej niż kolejnego sklepu dystrybutora z grami, książkami czy muzyką. Mierzymy wysoko, dlatego zaprosiliśmy do współpracy najlepszych specjalistów z Ars Thanea i Divante. Dzięki ich pracy serwis wyróżnia się designem i nowoczesnym zapleczem technicznym.

Stawiamy też na wydajną logistykę. Dbamy o każdy szczegół i dlatego można u nas zamawiać towary z dostawą jeszcze tego samego dnia lub odebrać bez ponoszenia żadnych kosztów w dowolnym kiosku Ruchu na terenie całego kraju lub bezpośrednio w paczkomacie inPost. Chcieliśmy sięgnąć po wszystkie nowoczesne rozwiązania, które naszym zdaniem pozwolą nam z powodzeniem konkurować z największymi projektami e-Commerce na polskim rynku.”

Wszystko to już jutro na CDP.pl.