Słuchowisko "Krew elfów" już w sprzedaży!

News - Wiedźmin

Kilka dni temu premierę miało kolejne, po „Sezonie burz”, wiedźmińskie słuchowisko od Fonopolis. Mowa oczywiście o długo wyczekiwanym pierwszym tomie Sagi – „Krwi elfów”. Więcej informacji w rozwinięciu.

Zwiastun

Fragment słuchowiska

W nagraniach "Krwi elfów" wzięło udział 79 aktorów m.in.: Krzysztof Gosztyła (narrator), Krzysztof Banaszyk (Geralt), Anna Dereszowska (Yennefer), Sławomir Pacek (Jaskier), Joanna Pach-Żbikowska (Ciri), Tomasz Marzecki (Rience), Małgorzata Kożuchowska (Triss). Słuchowisko trwa 12 godzin 38 minut.

Okładka słuchowiska

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

Reżyserem słuchowiska jest Janusz Kukuła, który dla wydawnictw superNOWA i Fonopolis zrealizował wcześniej Trylogię Husycką (Narrenturm, Boży bojownicy, Lux perpetua), opowiadania wiedźmińskie i ostatnio "Sezon burz". O produkcji Krwi elfów mówi:

Skąd Andrzej Sapkowski zna nasze marzenia? Tego nie wie nikt. Może tylko On. Nawet jeśli nie, na pewno nam nie powie. Marzyciele nie muszą pytać o marzenia, wystarczy, że marzą.

Taki jest Wiedźmin. To nauczyciel. Mówi mało, czyni wiele. Treścią i sensem jego życia jest walka ze złem. Czy z tej walki rodzi się dobro? Czasami tak, a czasami nie. Jak to w baśniach. Jak to w życiu.

Opowiadamy historię życia Wiedźmina najlepiej jak potrafimy. Mamy nadzieję, że pokochacie „naszego "Wiedźmina, tak jak pokochaliście tego zrodzonego z Waszej wyobraźni podczas lektury książek.

Mamy taką nadzieję, bo my też jesteśmy nauczycielami. To ogromne wyzwanie. Setki aktorów, tysiące trudnych efektów, a wszystko po to by sprostać Waszej wyobraźni.

Wiedźmin jest dla Was i w Was.

Nasza recenzja słuchowiska najprawdopodobniej pojawi się jeszcze w tym roku. Jednak, dzięki temu, że miałem przyjemność być podczas nagrań w studiu Teatru Polskiego Radia, już teraz mogę wstępnie napisać, że trzyma ono bardzo wysoki poziom „Sezonu burz”. Zresztą pierwsze opinie o „Krwi elfów” w sieci są jednoznaczne, dla przykładu:

Nie wiem co napisać. Właśnie kończę słuchać całość nagrania. To co zrobiliście, to jest najlepsze słuchowisko jakie słyszałem od czasu Trylogii Husyckiej. Panie i Panowie, aktorzy i realizatorzy oraz wszyscy Ci, którzy przyczynili się do powstania tego słuchowiska należy się Wam deszcz oklasków. Mistrzostwo.”

Słuchowisko "Krew elfów" można zamówić w cenie od 44,99 złotych tutaj.