Dzisiaj premiera słuchowiska „Sezon burz” + konkurs!

News - Wiedźmin

O tej niepozornej produkcji pisaliśmy już na Warowni Starego Morza kilkakrotnie, nieprzypadkowo, ponieważ każdy kto miał do czynienia z jakimkolwiek wiedźmińskim słuchowiskiem od Fonopolis nie krył zachwytu. Krótko mówiąc, czyżbyśmy mieli do czynienia z czarnym koniem? Dzisiaj premiera słuchowiska!

Zwiastun

Fragment słuchowiska

W nagraniach "Sezonu burz" wzięło udział 84 aktorów m.in.: Krzysztof Gosztyła, Krzysztof Banaszyk, Karolina Gorczyca, Anna Dereszowska, Adam Ferency, Sławomir Pacek, Tomasz Marzecki, Henryk Talar, Jarosław Boberek. Słuchowisko trwa 13 godzin 31 minut.

W rolę czarodziejki Koral wcieliła się wymieniona wyżej Karolina Gorczyca, oto co mówi o swoim udziale w produkcji:

Mimo że nie jest to literatura z obrębu moich zainteresowań, to praca nad słuchowiskiem sprawiła, że jestem zachwycona rysem postaci. Mam wielki podziw dla literatury Sapkowskiego. Koral jest czarodziejką, bardzo silną kobietą, której niejednokrotnie boją się mężczyźni. Jednak w relacji z Wiedźminem wychodzi jej delikatna natura, bardziej kobieca. Przy nim staje się kimś innym. Wiedźmin jest mężczyzną wyjątkowym, fascynującym Koral.”

Ilustrację widniejącą na okładce słuchowiska stworzył Grzesiek Wróblewski pod nadzorem artystycznym obecnego reżysera filmowego Wiedźmina - Tomka Bagińskiego.

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

Swoją drogą nadzór artystyczny Tomasza Bagińskiego nad okładką słuchowiska skłania do refleksji, czy ujawniony niedawno film Wiedźmin, nie będzie właśnie ekranizacją najnowszej powieści Sapkowskiego?

Reżyserem słuchowiska jest Janusz Kukuła, który dla wydawnictw superNOWA i Fonopolis zrealizował Trylogię Husycką (Narrenturm, Boży bojownicy, Lux perpetua) i opowiadania wiedźmińskie. O samym Wiedźminie mówi:

Wiedźmin to nauczyciel. Mówi mało, czyni wiele. To właśnie bliskość i zmysłowość sprawiają, że wszyscy chcielibyśmy go poznać. Treścią i sensem jego życia jest walka ze złem. Świat stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego wibruje emocjami, których źródłem są doświadczenia codzienności.”

Nasze pierwsze wrażenia ze słuchowiska możecie przeczytać tutaj.

Słuchowisko "Sezon burz" można zamówić w cenie od 44,99 złotych tutaj.

Konkurs

Z okazji premiery słuchowiska mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania jest omawiana tutaj fizyczna kopia produkcji. Żeby ją zdobyć wystarczy odpowiedzieć na pytanie (prosimy nie zamieszczać odpowiedzi w komentarzach pod newsem!):

1. Jak zachował się w "Sezonie burz" kapitan "Proroka Lebiody", gdy zaproponowano mu opuszczenie łodzi? Nawiązanie do jakiego filmu widać podczas tej sceny?

Odpowiedź należy wysłać na mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Spośród nadesłanych prawidłowych zgłoszeń wylosujemy zwycięzce. Wyniki opublikujemy na stronie jutro. Powodzenia!