Wiedźmin: Gra Przygodowa - pierwsze wrażenia

News - Wiedźmin

Niespełna tydzień temu premierę miała długo wyczekiwana wiedźmińska gra planszowa pt. "Wiedźmin: Gra Przygodowa". Niestety z powodu kilku zbiegów okoliczności (a może to przeznaczenie?) wszelkie materiały, które o niej planowaliśmy opublikować dotknęło opóźnienie. Niemniej w końcu możemy Was zaprosić do zapoznania się z pierwszymi wrażeniami z gry.

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

Najpierw należy się słowo wyjaśnienia dotyczące opóźnienia artykułów związanych z grą, ponieważ takiego zamieszania dawno, a w sumie to nigdy, na Warowni Starego Morza nie mieliśmy. Otóż, z powodu mojej pomyłki Wiedźmina: Grę Przygodową prosto z CDP.pl otrzymałem już w zeszły czwartek, problem w tym, że docelowo miał ją dostać Warzoch, a nie ja. W tej sytuacji pośpieszyłem na pocztę i szybciutko nadałem koledze priorytetową paczkę. W międzyczasie, aby uniknąć opóźnienia, zapytałem Panią z CDP.pl o drugi egzemplarz recenzencki, jednak odpowiedź była przecząca, co oczywiście było do przewidzenia (praktycznie nigdy nie dostaje się dwóch egzemplarzy). Niestety weekend i ogólna opieszałość poczty sprawiła, że Kuba dostał paczkę dopiero wczoraj. Tymczasem ja we wtorek zawitałem do sklepu Gamelord, z którego dzięki uprzejmości sprzedawcy otrzymałem egzemplarz gry. Ostatecznie, choć czasu nie da się cofnąć, to wyszło podwójnie dobrze, więc w najbliższej przyszłości możecie spodziewać się ode mnie i Warzocha wspólnych ciekawych materiałów dotyczących wiedźmińskiej gry planszowej. Już jutro unboxing produkcji, a tymczasem dziś miłego czytania pierwszych wrażeń Warzocha. :-)

Warzoch

Nareszcie dotarła do mnie gra planszowa "Wiedźmin: Gra Przygodowa". Rozegrałem w sumie tylko jedną, jedyną partię z pomocą instrukcji. Powiem szczerze – było epicko. Na początek wspomnę o wydaniu gry. Firma Fantasy Flight Games, znana choćby z planszówki "Talisman: Magia i Miecz", wydała produkcję autorstwa Ignacego Trzewiczka po prostu nieziemsko dobrze. Każdy element – począwszy od pudełka, a skończywszy na planszy jest stworzony z dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

Jak prezentuje się sama gra? Otóż, po pierwszym planszówkowym "pojedynku" stwierdzam, że jest to fajna zabawa dla grona przyjaciół na wieczór. Moja rozgrywka była prowadzona w dwie osoby, więc każda tura przebiegała dynamicznie i bez zbędnych przestojów. Zadania były dobrze opisane, a walki z poczwarami pozwalały odczuć emocje (zwłaszcza gdy grałem Jaskrem). Na chwilę obecną muszę przyznać, że planszówka spełnia moje oczekiwania – jest mało wymagająca, dynamiczna i ciekawie skonstruowana pod względem mechaniki, ale to dopiero początek mojej przygody z tym produktem. Podsumowując – jestem zadowolony z tego jak popularny "Trzewik" przeniósł uniwersum Wiedźmina do świata gier bez prądu. Wszystko wskazuje, że czeka mnie wiele miłych godzin spędzonych z tą produkcją, ale o tym przeczytacie już za jakiś czas w recenzji. :-)

Grę planszową "Wiedźmin: Gra Przygodowa" można kupić w atrakcyjnej cenie 178,99 złotych w sklepie Gamelord tutaj.

......................................

Za dostarczenie nam egzemplarzy recenzenckich gry serdecznie dziękujemy firmie CDP.pl oraz sklepowi Gamelord.