"Wiedźmin" zgarnia główną nagrodę w konkursie "Młoda Marka Sukcesu"

News - Wiedźmin

Niezmiernie miło nam oznajmić, iż marka "Wiedźmin", dynamicznie rozwijająca się pod skrzydłami grupy CD Projekt RED, została nagrodzona tytułem "Młodej Marki Sukcesu". Konkurs organizowany przez "Rzeczpospolitą" i PKO Bank Polski zrzeszył prezesów oraz członków zarządów firm posiadających cenne polskie marki, którzy zadecydowali o przyznaniu nagrody.

Główne kryteria oceny:

  • innowacyjność
  • dynamika rozwoju marek
  • kondycja finansowa właścicieli marek

Poniżej wypowiedź Adama Kicińskiego, prezesa CD Projektu, wygłoszona po odebraniu nagrody:

„Bardzo cieszymy się, że Wiedźmin dostał nagrodę Młodej Marki Sukcesu i dziękujemy szanownej kapitule za to wyróżnienie. Wiedźmin jako bohater literacki nie jest już taki młody, ale stworzone przez nas komputerowe wcielenie znane na świecie jako The Witcher funkcjonuje na rynku dopiero od 7 lat. Witcher jest najbardziej kojarzony z grami wideo, których sprzedało się już ponad 8 mln egzemplarzy, ale ostatnio zaczyna rozszerzać swoje wpływy w globalnej kulturze masowej. Pod tą marką powstała amerykańska seria komiksów oraz pierwsza gra planszowa, która właśnie dziś ma globalną premierę w wersji na urządzenia mobilne.

„Popularność Wiedźmina na całym świecie napędza nas aby realizować kolejne marzenia i sięgać po jeszcze więcej. W przyszłym roku ukaże się trzecia gra wideo o Wiedźminie. Jesteśmy przekonani, że będzie to wydarzenie bez precedensu, które pokaże na co tak na prawdę stać markę The Witcher”.

Na koniec garść informacji, która przybliży Wam całe przedsięwzięcie jakim jest ten konkurs:

W konkursie „Młoda Marka Sukcesu” biorą udział marki konsumenckie, które zadebiutowały na polskim rynku po 1 stycznia 2007 r., zaś ich roczne przychody w 2013 r. wyniosły co najmniej 7 milionów złotych (lub osiągnęły analogiczny wynik w czasie 6 miesięcy 2014 r., w przypadku marek debiutujących na rynku po 1 stycznia 2013 r.). Celem konkursu Młoda Marka Sukcesu jest promocja firm, które w ciągu ostatnich siedmiu lat potrafiły zbudować i rozwinąć dynamiczne, podziwiane rodzime marki. Główną nagrodą w konkursie jest warta 400 tysięcy złotych kampania reklamowa.