Nadchodzi słuchowisko Sezon burz!

News - Wiedźmin

Specjalizująca się w produkcji i wydawaniu audiobooków firma Fonopolis ogłosiło bardzo miłą niespodziankę dla fanów Wiedźmina. Otóż już 6 grudnia zadebiutuje słuchowisko najnowszej książki Andrzeja Sapkowskiego, czyli Sezonu burz! Szczegóły w rozwinięciu.

Słuchowisko Sezon burz (naszą recenzję tej książki możecie przeczytać tutaj) trwa 13 godzin 31 minut. Jego reżyserem jest dyrektor Teatru Polskiego Radia Pan Janusz Kukuła. Za muzykę odpowiadają znani i lubiani „wiedźmińscy kompozytorzy”, czyli Adam Skorupa i Krzysztof Wierzynkiewicz. Cała obsada produkcji liczy aż 84 aktorów, a w rolach głównych usłyszymy:

  • Krzysztof Gosztyła – Narrator
  • Krzysztof Banaszyk – Geralt z Rivii
  • Sławomir Pacek – Jaskier
  • Henryk Talar - Belohun, król Kerack
  • Karolina Gorczyca – czarodziejka Koral

Osobiście miałem okazje zakulisowo na żywo zobaczyć, jak powstaje słuchowisko, więc grzechem byłoby mi nie wspomnieć również o istotnej roli kilku osób w produkcji, mianowicie: odpowiadającego za zgranie dźwięku Błażeja Kukly, dbającej o jak najlepsze udźwiękowienie Magdy Wolskiej, Pawła Szalińskiego (nagranie dialogów), Uli Byliciej-Pyrak i Jarosława Kędzierskiego (Efekty Synchroniczne) oraz Beaty Jankowskiej (kierownictwo produkcji).

Słuchowisko Sezon burz w przedsprzedaży, w atrakcyjnej cenie od 39,99 złotych (wersja pudełkowa za 44,99 złotych) możecie zamówić tutaj. Wspomnę jeszcze, że Fonoplis szykuje specjalną nową okładkę Sezonu burz. Lecz tą przyjdzie nam zobaczyć dopiero w dniu premiery słuchowiska.

Poniżej świetny zwiastun produkcji, miłego oglądania!

Przypominamy, że również w grudniu premierę będzie miało słuchowisko pierwszej części wiedźmińskiej Sagi, czyli Krwi elfów.

Ponadto naszą recenzję słuchowiska „Coś się kończy, coś się zaczyna” (również produkcji Fonopolis), możecie przeczytać tutaj, do czego gorąco zachęcamy. :-)