The Witcher Battle Arena – zapowiedź nowych informacji na temat gry i fragmenty rozgrywki z bety

News - Wiedźmin

Studio CD Projekt RED zapowiedziało, iż w najbliższym czasie zacznie regularnie dzielić się informacjami na temat filozofii stojącej za produkcją gry mobilnej The Witcher Battle Arena. Dowiadujemy się również, że podejście do tematu jest całkowicie poważne i wiedźmińska MOBA nie będzie przypadkowym skokiem w bok, ale przemyślaną i dopracowaną produkcją. Dodatkowo mamy dla Was kilka fragmentów rozgrywki z bety, które pojawiły się na YouTube.

Na początek fragment wiadomości od twórców gry mobilnej:

Chcemy jednak podkreślić jedno - nie zależy nam na prostym przyklejeniu naklejki z wiedźmińskim logiem na kolejnej, całkowicie pozbawionej oryginalności grze wyjętej żywcem z peceta (wiecie - takiej z trzema alejami, dżunglą, dziesięcioma graczami którzy nieustannie próbują “lasthitować”). Nie da się bezpośrednio przenieść mechaniki pecetowej MOBY na urządzenia mobilne. Projektując taką grę, musieliśmy wziąć pod uwagę szereg czynników, takich jak całkowicie inny sposób sterowania, czy bardzo specyficzny czas rozgrywki, który gracze poświęcają grom mobilnym. Zwykle jest to około 15-20 minut na sesję, więc nasze mecze trwają od 5 do maksymalnie 10-12 minut. Nawet jeśli przegracie z kretesem to i tak poświęcicie na to około 5 minut Waszego czasu. I nawet wtedy otrzymacie nagrody - zasoby za które można odblokowywać nowe elementy gry, czy szansę na wygranie legendarnej skórki czy uzbrojenia dla jednego z bohaterów. Nasze mecze są szybkie, “natychmiastowe” i dające satysfakcję. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam takie potraktowanie tematu.

Poniżej natomiast wspomniane fragmenty rozgrywki. Miłego oglądania. :-)

Warto odnotować, że w drugim meczu na pierwszym materiale, w tle możemy usłyszeć utwór pochodzący prosto z Wiedźmina 3, który pojawia się podczas walki najprawdopodobniej na wyspie Ard Skellige.

Jeśli mieliście już okazję zagrać w wersję beta gry The Witcher Battle Arena, zachęcamy do dzielenia się opiniami na jej temat w komentarzach.