Wiedźmin Krew elfów – zwiastun, fragment i ekskluzywne informacje o audiobooku!

News - Wiedźmin

Firma Fanopolis opublikowała niedawno w sieci klimatyczny zwiastun słuchowiska Wiedźmin Krew elfów oraz pochodzące z niego pierwsze 12 minut. Ponadto mamy dla Was sporo ekskluzywnych informacji na temat tej produkcji, zdobytych prosto z planu audiobooku w studiu Teatru Polskiego Radia.

Zwiastun:

Pierwsze 12 minut słuchowiska:

Premiera słuchowiska Wiedźmin Krew elfów będzie miała miejsce już jesienią!

Niektórzy z Was wiedzą, że w połowie maja miałem okazję gościć w studiu Teatru Polskiego Radia, gdzie było nagrywane słuchowisko. Niestety z powodu, który najkrócej można określić jako „życie” nie udało mi się wtedy napisać rzetelnej relacji z tego co dowiedziałem się na planie audiobooku. Potem temat się przedawnił i wyszło, jak wyszło. Jednak, jak widać przeznaczenie chciało, że okazja, aby przekazać Wam to czego się dowiedziałem w Warszawie powróciła. :-)

Zanim przejdę do sedna informacji chciałbym dla osób będących poza tematem napisać kilka zdań wyjaśnienia. Tworzona przez Fanopolis adaptacja Krwi elfów podobnie, jak wcześniejszych dwóch tomów wiedźmińskich opowiadań nie będzie zwykłym audiobookiem, tylko słuchowiskiem z prawdziwego zdarzenia. Oznacza to, że poza głosami ulubionych bohaterów słuchaczowi przyjdzie usłyszeć również efekty akustyczne (np. odgłosy walk) i muzykę (skomponowaną przez Adama Skorupę oraz Krzysztofa Wierzynkiewicza).

Jeżeli chodzi o moje wrażenia z planu, to jak już w maju napisałem - po niespełna czterech godzinach obecności w studiu stwierdzam, że było niesamowicie – moje odczucia z planu były lepsze, niż w teatrze, nie wspominając nawet o najlepszym kinie 3D. W końcu poczułem, co to jest gra wyobraźni i jaką ma moc. Coś pięknego po prostu! :-)

Wiedźmin Krew elfów jest nagrywany w pełni profesjonalnie – nie jestem znawcą, ani w kwestii sprzętu, ani w kwestii nagrywania słuchowisk, więc nie chcę zagłębiać się w szczegóły, ale po tym co zobaczyłem i usłyszałem zbrodnią byłoby pisać o amatorszczyźnie na jakimkolwiek polu. Podczas wizyty w studio czuć było zaangażowanie zarówno czuwającego nad produkcją reżysera, którym jest sam dyrektor Teatru Polskiego Radia - Pan Janusz Kukuła - jak i aktorów podkładających głosy. Ponadto często nagrania są prowadzone w obecności zaproszonych do studia fanów Wiedźmina, którzy czasami na żywo korygują potencjalne błędy reżysera.

Podczas wizyty w studiu dane mi było słyszeć nagrywanie rozdziału rozgrywającego się w świątyni Melitele (fragment z końca książki). Jeżeli chodzi o aktorów grających w audiobooku, to największe wrażenie zrobiła na mnie wcielająca się w Yennefer Pani Anna Dereszowska, której głos idealnie pasuje do postaci czarodziejki z Vengerbergu. Pani Anna Dereszowska w ogóle nie musiała grać – ona była, po prostu była tą postacią!

W przerwie między nagraniami miałem okazję zamienić z tą aktorką kilka słów (i zdobyć autograf!:-), podczas rozmowy niestety dowiedziałem sie, że nie będzie ona podkładać głosu postaci Yennefer w Wiedźminie 3. Szkoda, bo jak wspomniałem – trudno mi uwierzyć, aby w Polsce znalazła się lepsza odtwórczyni tej bohaterki… To samo dotyczy Pani Joanny Pach, grającej w audiobooku Ciri (głos wypada nieźle, choć na dłuższą metę Dziecko Niespodzianka jest irytujące…), która również nie będzie podkładać w Wiedźminie 3 głosu naszej Jaskółce.

Z pewnością wielu fanów Geralta było i jest rozczarowanych tym, że głosu głównemu bohaterowi w audiobooku nie udziela znany z gry Jacek Rozenek. Owszem, grający Geralta w audiobooku Krzysztof Banaszyk (growy Vernon Roche) również ma świetny głos, co słychać choćby na powyższym zwiastunie, jednak, jak to ujął na forum Scottee 82

„jedynym jego problemem jest jeszcze lepszy Pan Rozenek”.

Z krótkiej rozmowy z reżyserem dowiedziałem się, że Jacek Rozenek nie podkłada głosu Geraltowi w audiobooku z "niewiadomego powodu", a jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o… no wiecie o co… Niemniej sięgający i tak rekordowych 100 tysięcy złotych budżet audiobooku nie może równać się z ponad 100 milionami złotych przeznaczonymi na produkcje i promocję Wiedźmina 3.

Audiobook Wiedźmin Krew elfów w bardzo atrakcyjnej cenie 35 złotych (możecie zamówić tutaj, do czego gorąco zachęcam – uwierzcie, naprawdę warto!