Platige Image składa wniosek do PISF – czy Wiedźmin doczeka się ekranizacji? [AKTUALIZACJA]

News - Wiedźmin

Jeszcze nie opadł kurz po świetnych pokazach Wiedźmina 3 na targach Gamescom, a już od kilku wielkie zainteresowanie fanów uniwersum stworzonego przez Andrzeja Sapkowkiego, wzbudza wniosek, jaki złożyło Platige Image w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej. Czyżby szykowała się pełnometrażowa produkcja o Wiedźminie?

Dobry film, bądź serial oparty o wiedźmińskie uniwersum to chyba jedno z największych marzeń fanów twórczości AS-a i gier autorstwa studia CD PROJEKT RED. Tak się właśnie złożyło, że nie kto inny, tylko Platige Image, na czele z Tomaszem Bagińskim złożyło wniosek do PISF o dofinansowanie projektu o nazwie "Wiedźmin".

Reżyserem produkcji miałby zostać właśnie Bagiński. Celem zgłoszenia jest pozyskanie środków finansowych w ramach stypendium scenariuszowego i rozwoju projektu.

AKTUALIZACJA

Mamy oficjalne potwierdzenie, że film powstaje. Oto wypowiedź Tomasza Bagińskiego:

"Film jest w fazie developmentu. Na tę chwilę nie udzielam więcej informacji. Trzeba poczekać do końca roku".

Tutaj natomiast, oficjalne oświadczenie Platige Image:

"Potwierdzamy. Rozpoczęliśmy przygotowania do produkcji pełnometrażowego aktorskiego filmu fabularnego „Wiedźmin”, za który odpowiedzialny będzie Tomek Bagiński i ekipa Platige Films. Scenariusz powstanie w oparciu o prozę Andrzeja Sapkowskiego. Projekt jest obecnie w fazie developmentu."

Dajcie znać w komentarzach, co o tym myślicie.

No więc niecierpliwie czekamy na więcej informacji. :-)